Big Bag Nedir

Nedir

Big Bag Nedir

Big bag partiküllü, taneli veya bütün halindeki ürünlerin taşınması veya depolanması için üretilmiş büyük çuvallardır. Big bag Poliproplen madde kullanılarak imal edilmiş kumaş kullanılarak dokunur. Bu dokuma sonucunda oluşan çuval 300kg ile 2000kg arası yükleri taşıyabilmektedir. Big bag ölçüleri EN ISO 21898:2005 standardı çerçevesince belirlenmiştir. Big bag dolum sayısına göre tek kullanımlık, çok kullanımlık ve tehlikeli madde taşımacılığı yönetmeliğine uygun olmak üzere tipleri vardır.

Big Bag Ölçüleri

Çok çeşit ve boyutlarda türleri vardır. Hemen hemen istenilen her boyutta üretilebilmektedir. Burada asıl belirleyici nokta kullanılacak taşıma aracı sınırlarıdır. Örneğin tren ile taşınacaksa kullanılacak vagonun genişliği veya tır ile taşınacaksa kasa genişliği veya yüksekliği veya konteyner genişlik ve yüksekliği belirleyici unsur olmaktadır. 80cmx80cmx80cm ölçülerinden başlayarak 100cmx100cmx200cm ölçülerine kadar uzanan geniş bir skalda big bag çuval üretimi yapılmaktadır.

Big Bag Çuval Üretimi

Sersuplastik 1950’lerde başladığı çuval üretimine, FIBC olarak tanınan big baglerin ortaya çıkması ile, 3. nesil olarak gebze’de big bag çuval üretimi yapmaktadır. Düz dokuma ve hortum dokuma olmak üzere poliproplen kumas big bag üretimi yapılmaktadır. Üretimlerimizin hepsi Almanya Labordata kalite belgelerine sahiptir. Üretim hattımızda onlarca işçi ile kaliteli ve temiz üretim yapılmaktadır. Dedemizen devraldığımız imalat işine üçüncü nesil olarak gebbze’de devam ettirmekte ve izmir, ankara, gaziantep, tuzla, istanbul, izmit başta olmak üzere Türkiye’nin bütün şehirlerine ürün sevkiyatımız bulumaktadır.

Big Bag Çuval İzmit

Gebze’de bulunmanın getirdiği avantaj ile üretim tesisimize çok yakın konumdaki İzmit’teki big bag ihtiyaçlarını ücretsiz nakliye imkanı ile karşılamaktayız. Bu kapsamda İzmit’te oluşan çuval ihtiyacına en hızlı şekilde cevap vermekte, her trlü big bag tiplerini doğrudan üreterek adrese teslim yapmaktayız.

Big Bag Çuval Gaziantep

Gaziantep türiye’nin en büyük ikinci sanayi şehri olması itibariyle, gıda, tarım, inşaat, sanayi, kimya, ilaç sektöründe geniş kullanım alanı bulmaktadır. Ayrıca Gaziantep sanayicisi tarafından sadece taşıma amaçlı değil aynı zamanda stoklama amaçlı da kullanılmaktadır. Gaziantep’in önemli ölçüde big bag çuval ihtiyacını karşılamaktan ve pazar lideri olmaktan gurur duymaktayız.

Big Bag Çuval İstanbul

İstanbul ülkemizin her anlamada en gelişmiş şehri olması itibariyle, big bag ihityacı da yükske boyutlardadır. İstanbul sanayi, kimya endüstrisi, inşaat sektörü gibi bell başlı sanayiler ve sektörler sıklıkla ürünlerimizi kullanmaktadır. Oluşan büyük talebi karşılamak adına İstanbul’a günü birlik nakliye ve kargo imanımız bulunmaktadır. Sİpariş edilen ürünler aynı gün içerisinde talep sahiplerine ulaştırılmaktadır. Kargo ve teslimata büyük önem veren fabrikamız, teslimat sırasında oluşabilecek tüm aksaklıkları ve buradan doğabilecek tüm zararları kendisi üstlenmiştir. Talepte bulunmak için sitemizden, telefon yoluyla yada faks yoluyla bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Big Bag Çuval Üreticileri İstanbul

Sersuplastik istanbul’daki üreticiler arasındadır. Gebze’de başladığı serüvenine İstanbul’da bir imalat atölyesi açarak devam eden Sersuplastik, İstanbul’da oluşan talebe daha hızlı yanıt vermetedir. İstanbul’daki üreticiler arasında saygın bir yere sahip olan firmamız, aynı zamanda fason üretim yaparak rakiplerinede big bag üretimi yapmaktadır. Yani değişik markalar altında gördüğünüz çuvalların bir kısmı da yine ayrıca firmamıza aittir. Fiyat konusunda imalatçılara indirimli ürünler sunmaktayız. Dolayısıyla ürünlerimizi tekrar satmak ya da markanızı basıp satmak isterseniz, çok uygun fiyatlarla sizlere yardımcı olabiliriz.
Sersu plastik çok uygun fiyatarla ventili, iletken, UN, Q ve standart tiplerde üretimler yapmaktadır. 15’den fazla çalışana sahip olan firmamız 24 saat vardiyalı üretim yaparak ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. İlaç sanayi için ayrıca temiz odada üretim yapmaya devam etmekteyiz. Temzi oda sertifikasyonu yılda bir kez ilgili kuruluş taarafından gönderilen müfettişce yapılmakta ve Sersu plastik imalat kalitesini tescillettirmektedir. Yurtiçi ve yurt dışında pekçok müşteriye hizmet veren firmamız, imalata dair bütün detaylara hakim olup, istek doğrultsunda farklı doldurma ve boaltma yapılarına sahip big bag sistemleri üreteilmektedir. İstediğiniz konuda bizimle iletişime geçmeniz halinde en az 10 yıl deneyime sahip bir temsilcimiz size yardımcı olacak, ihtiyaçlarınızı belirmeyi size kolaylaştıracaktır. İhityaç analizi ve verimlilik analizi konusunda, hangi tip ve boyutlarda çuvalların seçileceği konularında sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız. Ayrıca fason yaptığımız ürünlerin garanti işlemleri de yine bizim üzerimizden yürümektedir. Bu konuda da herhangi bir şeye ihtiyacınız olması halinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *